Lys van Afgevaardigdes (Sakelys Sinode 2021)

Terug na INHOUDSOPGAWE

Die gemeentes word in alfabetiese volgorde en daarna ontstaansdatum gelys. Beide die primarii en sekundi-lede verskyn op hierdie lys, met sekundi in kursiewe druk.

1.  ABERDEEN (1855)

Ds AJ Beyers

Oudl JM Nel

Oudl DJ van Niekerk

2.  ADELAIDE (1890)

Ds PCPA Odendaal

Oudl CC Van Heerden

Oudl C Lombard

3.  ALBANIE (1831)

Ds FS de Jager

Oudl SPF Malan

Oudl M Crouse

4.  ALEXANDRIA (1854)

Ds WD Schoeman

*Oudl SM Potgieter

Oudl PG Human

5.  ALGOA GEMEENSKAPSKERK (1959)

Vakant

*Oudl (ds) E Bester

Oudl A Louwrens

6.  ALGOAPARK (1953)

*Ds J Marais

*Oudl L Marais

7.  ALIWAL-NOORD (1852)

Ds AJJ van Tonder

Vakant

Diak SJ Venter

*Diak GG Nagel

8.  ANCHOR OF HOPE – PORT ELIZABETH-SENTRAAL (1924)

Ds GJ Noeth

Diak M Calitz

Diak JFS Strydom

9.  BARKLY-OOS (1873)

Ds R Nel

Diak WD Cloete

Diak FJ Tauber

10.  BLOUWATER­BAAI FAMILIEKERK – SWARTKOPSRIVIER (1976)

*Ds M van Niekerk

*Diak I Els

11.  BOTHASRUS (1941)

Vakant

Oudl EL de Jager

Oudl RE Griebenow

Oudl JGE Janse van Vuuren

Oudl LM Human

12.  BUFFELSRIVIER (1962)

Ds JH Kleynhans

*Diak MEM Bezuidenhout

13.  BURGERSDORP (1846)

Vakant

Oudl PA du Plessis

Oudl GF Putter

Diak BG Visagie

Oudl JL Havenga

14.  CAMBRIDGE (1952)

Vakant

Oudl AF Jooste

Diak R Jooste

Diak PPD le Roux

15.  CATHCART (1907)

Vakant

*Oudl M Van de Vyver

Oudl W de Bruin

16.  CLEARVIEW (2015)

Vakant

Oudl NJ Botha

*Oudl R Faro

17.  COLESBERG (1826)

Ds JN Taljaard

Oudl SJ Slabbert

Oudl DA Lubbe

18.  CRADOCK (1818)

Ds C Slabbert

Oudl JJ Moolman

Oudl FJ Lombard

19.  CRADOCK-NOORD (1966)

*Ds A Nel

Oudl J Swart

20.  CRADOCK-OOS (1951)

Ds J Grobbelaar

Oudl P Potgieter

21.  DESPATCH-DAGBREEK (1984)

Vakant

Oudl M Smit

Oudl JCC Bouwer

22.  DESPATCH-EENDRAG (1965)

Ds AHG Lötter

Ds HHS Nortier

Oudl JA Engelbrecht

Oudl TF Strydom

Oudl DL Human

Oudl JF Minnie

23.  DESPATCH-NOORD (1976)

Ds DW O’Kennedy

Oudl AJ Bezuidenhout

Oudl FM Ferreira

24.  DESPATCH-SUID (1969)

Ds AM Preller

Diak W Momberg

25.  DIAS (1981)

Ds W Venter

Oudl IS Ferreira

Oudl JL Stiglingh

26.  DORDRECHT (1857)

*Ds L Schmidt

*Oudl C Van Der Berg

Oudl JVA Greyling

27.  ELLIOT (1890)

Ds DC Thomas

Diak GS van Biljon

*Diak J Botha

28.  FORT BEAUFORT (1949)

*Ds H van Vliet

Dr RdeW Oosthuizen

*Oudl JL van der Merwe

29.  GAMTOOSVALLEI (1944)

Ds J van der Merwe

Oudl ML de Klerk

Diak TJ Kritzinger

30.  GAMTOOSVALLEI-OOS (1958)

Ds B Lordan

Oudl DF Malan

Oudl K van Rooyen

31.  GLEN LYNDEN (1829)

Vakant

Oudl GI Potgieter

Oudl GJ de Klerk

Oudl AF van Niekerk

Oudl W van de Vyver

32.  GONUBIE (1986)

Ds JJ Pretorius

Oudl CJH Steinberg

*Oudl CJ du Plessis

33.  GRAAFF-REINET (1792)

Dr BJ van Tonder

Vakant

*Oudl I Boshoff

*Diak D Botes

*Oudl EP van den Bosch

Oudl TG van Zyl

34.  GRASVOËLKOP (1978)

Vakant

Oudl CO van der Merwe

*Diak MM Erasmus

35.  HOFMEYR (1876)

Ds MC Barnard

Oudl WDK Herselman

Diak PH Roux

36.  HUMANSDORP (1849)

Ds JPM Stapelberg

Dr J Bohnen

Oudl T Muller

Oudl OO Meyer

37.  HUMANSDORP-OOS (1976)

Ds GJ de Leeuw

Oudl GR Meyer

Oudl JHM van Heerden

38.  INDWE (1906)

Vakant

39.  JAMESTOWN (1891)

Vakant

Oudl HJ Wagenaar

Diak NJ van Pletzen

40.  JANSENVILLE (1855)

Ds WB Smith

*Diak C Fourie

*Oudl A Botha

41.  JEFFREYSBAAI (1969)

Ds D Higgs

Ds N Greyling

*Ds JA van der Westhuizen

Ds PJ Janse van Rensburg

*Oudl HM van der Watt

Oudl L Mostert

Oudl CJ Serfontein

Oudl EP Blignault

Oudl (ds) JP Kampman

Oud (ds) JSJ Swart

Oudl (ds) BJ Janse van Rensburg

Oudl (ds) JV Roux

Oudl PJ Venter

Oudl A Kock

Oudl SC Heystek

*Diak L Millard

42.  JOUBERTINA (1907)

Ds HJ Roberts

Oudl AA van der Mescht

Diak B Vermeulen

Oudl WR van Eck

43.  KAREEDOUW (1906)

Ds JH Vermaak

*Diak E Meyer

Oudl JJ Scheepers

44.  KING WILLIAM’S TOWN (1912)

Ds J-R Nieuwenhuizen

Oudl H Rademeyer

Oudl J de Jager

45.  KLIPPLAAT (1944)

Vakant

46.  KRAGGAKAMMA (1973)

Ds MG van Rooyen

Ds DT Wessels

Oudl JD Harmse

Oudl PV Spies

*Oudl J Oberhölzer

*Oudl EMJ Harmse

47.  LADY GREY (1862)

Vakant

48.  LOERIE (1938)

Ds JJ Louw

Oudl SJ Gerber

Oudl M Blignault

49.  MACLEAR (1916)

Ds W Lamprecht

*Diak J Lamprecht

*Diak G du Randt

Oudl PJ Nel

50.  MIDDELBURG-KAROO (1852)

Ds ACF Welman

Oudl WJ Olivier

Oudl A Westraad

Oudl JW Schenck

51.  MISGUND (1950)

Ds DJ Botha

52.  MOLTENO (1881)

Oudl SJP Greyvenstein

Oudl DM Erasmus

53.  MTHATHA (1890)

Ds BSK Kock

54.  MURRAYSBURG (1855)

*Ds L McLachlan

Oudl JH Swanepoel

55.  NAHOON (1960)

Ds R van der Mescht

Oudl MG Human

Oudl FT Potgieter

56.  NEWTONPARK (1953)

Ds SJ Naudé

Oudl A van Heerden

*Diak L Higgs

57.  NIEU-BETHESDA (1878)

Vakant

Oudl WAS Olivier

58.  NOUPOORT (1944)

Vakant

59.  OOS-LONDEN (1905)

Ds NW Bezuidenhout

*Diak M Müller

*Oudl MM Nel

*Oudl A Niemand

Diak JJ Pienaar

60.  OOS-LONDEN-NOORD (1946)

Ds PL Moolman

*Oudl E Swanepoel

*Oudl A Pieterse

61.  OOS-LONDEN-WESHEUWELS (1971)

Ds WP Petzer

Oudl FJ Ferreira

62.  PARKHEUWEL (1955)

Dr WJ Wiid

Oudl RMJ Nell

Oudl CG van Heerden

Oudl JP Beukman

63.  PATERSON (1906)

Vakant

*Oudl H Feuth

Diak I Fourie

*Diak EM Lemmer

64.  PATMOS (1962)

Ds AJ Crous

Oudl C van Loggerenberg

Oudl C Marais

65.  PEARSTON (1859)

Ds P van Zyl

Oudl JM Haines

Oudl AS Bouwer

66.  PORT ELIZABETH (1907)

Vakant

Oudl PL Bouwers

Oudl K de Villiers

67.  PORT ELIZABETH-DE DUIN (1963)

Dr CL van der Merwe

Oudl FE Potgieter

Oudl H Fourie

68.  PORT ELIZABETH-HEIDEVELD (1982)

Ds D van Rooyen

69.  PORT ELIZABETH-HOOGLAND (1972)

Ds PCJ Nel

Oudl WC Breytenbach

Diak FB Röhm

Diak M van Eeden

70.  PORT ELIZABETH-LORRAINE (1976)

Ds PG Loubser

*Ds B-M Jacobs

Ds H Carstens

Oudl L Hay

*Diak A Martin

*Diak MJ Weyers

Diak H Cronje

Diak E van Jaarsveld

71.  PORT ELIZABETH-NOOITGEDACHT (1959)

Ds R-J de Kock

Oudl T Kriek

Oudl B Black

72.  PORT ELIZABETH-NOORD (1933)

Ds RC Botha

Oudl A Potgieter

*Oudl PA Oelofse

73.  PORT ELIZABETH-SHERWOOD (1987)

Ds DW Mouton

Vakant

*Diak ME Marais

Oudl NW Wepener

Diak GF Buys

Diak L Nel

74.  PORT ELIZABETH-SIONSRAND (1970)

Ds PH Voigt

Oudl L Strauss

Oudl JB van der Schyff

75.  PORT ELIZABETH-SONHEUWELS (1964)

Ds D van Staden

Oudl DG Saayman

Diak MJ van Tonder

76.  PORT ELIZABETH-WES (1940)

Ds WCJ Fourie

*Ds M Fourie

*Oudl A van Zyl

77.  QUEENSTOWN (1854)

*Ds D Viljoen

Ds AC Vlok

Oudl JJ Bekker

Oudl G Judeel

78.  RETIEF (1958)

Ds JM Janse van Rensburg

Oudl JM Vrey

Oudl L van der Nest

79.  RIETBRON (1913)

Ds JJ Eksteen

Oudl HL de Wet

Oudl M Matthee

80.  SOMERSET-OOS (1825)

Ds JE van Velden

Oudl JB Louw

*Diak AR Bekker

Oudl JD Argyle

81.  SOMERSTRAND (1983)

Dr ACV van Wyk

*Ds CC Botha

Oudl JT Delport

82.  SONDAGSRIVIER (1918)

Ds J Grobler

Vakant

Oudl MLJ Jurgens

Oudl GLS Kritzinger

Oudl HL Potgieter

Oudl J Gerber

83.  SONDAGSRIVIER-SUID (1938)

Vakant

*Oudl EJ Gous

*Oudl HA Marais

Oudl TF Rintoul

84.  SONDAGSRIVIERMOND (2008)

Ds V Keyter

Oudl GM Bezuidenhout

*Diak R van Niekerk

*Diak E Greyvenstein

85.  STERKSTROOM (1891)

Dr DH Davel

Oudl F Liebenberg

86.  STEYNSBURG (1875)

Vakant

Oudl CW Myburgh

87.  STEYTLERVILLE (1876)

Dr NJG van der Westhuizen

*Oudl SG Erasmus

Oudl HC Dorfling

88.  STUTTERHEIM (1948)

Ds DO Strydom

*Diak S Ihlenfeldt

*Oudl A Rossouw

89.  SYDENHAM (PORT ELIZABETH) (1946)

Ds WF Jurgens

*Diak G Meyer

Diak LA Fourie

90.  TARKASTAD (1863)

Dr A Oosthuizen

Oudl GT Marais

*Diak LMD Wait

91.  TSITSIKAMMA (1944)

Ds WD Sauer

Oudl GA Jansen

Oudl JNR Smith

92.  UGIE (1903)

Oudl FJ Bester

Oudl CJ Gouws

93.  UITENHAGE (1817)

94.  UITENHAGE-DE MIST (1950)

Ds CJ Stὔmke

95.  UITENHAGE-NOORD (1950)

Ds TJ van Schoor

Ds CJ Weyers

Oudl AF Boyce

*Diak CH Wait

Oudl DR Thirion

Oudl JK Kotzé

96.  UITENHAGE-OOS (1950)

Ds JJD Nel

Oudl AG Calitz

Oudl H van der Rijst

97.  UITENHAGE-WINTERHOEK (1971)

Ds HJ Meyer

Oudl GS Skene

*Oudl NK Skene

98.  VANSTADENSRIVIER (1966)

Ds A van Jaarsveld

Oudl P Vermaak

Oudl LJ van der Westhuizen

Oudl P Gerber

99.  VENTERSTAD (1882)

Vakant

Oudl PA Marais

Diak JA Meyer

*Oudl HM Deschamps

*Oudl J von Brughan

100.  WALMER (1929)

Ds C Coetzee

*Oudl MJ Underwood

Oudl CJ de Jager

101.  WATERFORD (1919)

Vakant

102.  WAYPOINT COMMUNITY CHURCH (2015)

Oudl DJW van der Mescht

Oudl CG Spies

Oudl JJ Whittle

Oudl BF Stadler

Oudl WL Schoeman

103.  WILLOWMORE (1864)

Terug na INHOUDSOPGAWE

Print Friendly, PDF & Email
close
Teken in op Grens.Pos, ons e-nuusbrief
Ons hanteer jou data privaat en deel dit nie met buitestaanders nie.